رد کردن پیوندها

مهاجرت به عراق

با اخذ اقامت در یکی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و راه‌اندازی کسب و کار شخصی خود، آینده‌تان را تضمین کنید.

آنالیز سفر، مهاجرت و کسب و کار

جمهوری عراق

از طریق ترکیبی منحصر به فرد از تخصص مشاوره، گردش‌گری و تجارت

اطلاعات عمومی در مورد کشور عراق

کشور عراق در خاورمیانه و جنوب غربی آسیا قرار دارد. پایتخت این کشور شهر بغداد است و از سمت جنوب با عربستان و از سمت غرب نیز با اردن و سوریه همسایه است. عراق از سمت شرق با ایران هم‌مرز است. این کشور در بخش جنوب خود مرز آبی کوچکی با خلیج فارس دارد. آبگیرهای رودهای دجله و فرات بیشترین زمین‌های قابل کشت در عراق محسوب می‌شوند. بیابان‌های جنوب غربی حدود نصف مساحت عراق را پوشانده است و بخش بزرگ عراق نیز توسط صحرای این کشور پوشانده شده است. رودها سالانه حدود ۶۰ میلیون متر مکعب گل و لای را به دلتا منتقل می‌کنند. فعالیت‌های صنایع تولیدی کشور عراق ارتباط مستقیمی به صنایع نفتی دارد و به طور کلی صنایع اصلی در این مدت می‌تواند بر اساس نفت و مواد شیمیایی و همینطور کود ارزیابی شود.

احداث ساختمان و همینطور ساخت و ساز از سایر بخش‌های صنعتی گسترده محسوب می‌شود و به طور کلی صنایع در کشور عراق زیر بنای تولیدی را پیش برده است. در ابتدا رتبه کشور عراق در زمینه منابع طبیعی را ارزیابی می‌کنیم؛ نفت اولین و مهمترین بخش اقتصادی کشور عراق محسوب می‌شود. تخمین‌ها نشان می‌دهد که کشور عراق دارای ذخایر ۱۱۵ میلیارد بشکه نفت در میدان‌های نفتی است که پس از ایران در رده پنجم قرار دارد. تخمین‌های زلزله نگاری نشان داده است احتمال اینکه این کشور در سال‌های آینده میدان‌های نفتی بیشتری داشته باشد بسیار وجود دارد.

اطلاعات مهم

سؤالی دارید؟ شما تحت پوشش هستید

بله. کشور عراق بر خلاف تصوری که نسبت به آن از دوران احتلال داشتیم کشوری پر رونق است. این کشور پس از سال 2018 تغییرات بسیار زیادی داشت که من جمله شکوفایی اقتصاد، عمران و پروژه‌های کوچک و بزرگ و جذب کارگران از دیگر کشورها بود.

سفر به کشور عراق بسیار ساده‌ست. شما تنها با داشتن یک پاسپورت معتبر می‌توانید از مرزهای زمینی و یا هوایی و بدون ویزا و تنها با پرداخت عوارض به کشور عراق سفر کتید.

تسلط به زبان کشور مقصد از ضروریات است و شما چنان‌چه به زبان عربی تسلط کافی نداشته باشید مجبور می‌شوید از طریق واسطه‌ها در کشور مبدأ و مقصد اقدام به سفر کنید و در طول سفر و تا زمان یادگیری زبان عربی از افراد مسلط به دو زبان عربی و فارسی کمک بخواهید که این مورد به نوعی مانع رسیدن به اهداف شده و پیشرفت با کندی مواجه خواهد شد. لازم به ذکر است که عمده عراقی‌ها به زبان انگلیسی تسلط ندارند بنا بر این زبان انگلیسی کارساز نیست.