سؤالات متداول درباره مهاجرت کاری به آلمان

مرداد ۱۲, ۱۳۹۹ توسط Ferdos980
Skilled-Worker.jpg

Moving to Germany as a skilled worker

سؤالات متداول درباره مهاجرت کاری به آلمان

 

مهاجرت به آلمان به عنوان یک کارگر ماهر
14.01.2020

سؤالات متداول

در این‌جا پاسخ به سؤالات متداول در مورد مهاجرت به کار و اشتغال در آلمان به عنوان یک کارگر ماهر ارائه شده است.
این اطلاعات وضعیت حقوقی را از تاریخ 1 مارس 2020 نشان می‌دهد.

 

من می‌خواهم در آلمان کار کنم. آیا به ویزا احتیاج دارم؟

تمایز بین اشتغال به عنوان یک کارگر ماهر و سایر اشکال اشتغال وجود دارد. قبل از شروع کار، باید یک عنوان اقامت‌گاهی داشته باشید که به شما اجازه اشتغال زایی دهد. * قبل از ورود به آلمان، باید برای ویزا در ماموریت آلمان در خارج از کشور (سفارت یا کنسول‌گری) مسئول محل زندگی فعلی خود اقدام کنید. ** در بیش‌تر موارد، ویزا فقط پس از تأیید آژانس استخدام فدرال قابل صدور است. اگر قبلاً در آلمان سکونت داشته باشید، مقامات بیگانگان در محل زندگی بعدی شما نیز باید تأیید خود را اعلام کنند. به طور معمول، ماموریت آلمان در خارج از کشور مسئولیت دریافت چنین تصویب را دارد. در صورت رعایت کلیه پیش نیازها، ویزای ملی با اعتبار شش ماه برای شما صادر می‌شود. در این مدت، شما باید برای مقام اقامتی آلمان در مرجع اتباع بیگانه محلی خود درخواست کنید.

* در مورد افرادی که تحت رژیم آزادی جنبش اتحادیه اروپا قرار دارند، کاربرد ندارد. آزادی حرکت در اتحادیه اروپا برای شهروندان همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین شهروندان نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین و سوئیس اعمال می‌شود – که می‌توانند بدون ویزا وارد آلمان شوند و مجوز لازم برای اشتغال را ندارند. کلیه اتباع کشورهای ثالث که همراه این افراد هستند، معمولاً موظفند ویزای ورود را با روشی ساده دریافت کنند و از امتیازات مشابه اعضای خانواده خود که تحت رژیم آزادی حرکت اتحادیه اروپا قرار دارند، برخوردار خواهند شد.

** اگر شهروند استرالیا، کانادا، اسرائیل، ژاپن، جمهوری کره، نیوزلند یا ایالات متحده آمریکا هستید، می‌توانید بدون ویزا وارد آلمان شوید. سپس می‌توانید درخواستی را برای عنوان اقامت آلمان در مرکز بیگانگان محل اقامت آینده شما در آلمان ارائه کنید. اگر مایل هستید قبل از رسیدن به عنوان اقامت آلمان، بلافاصله کار خود را شروع کنید، باید درخواست ویزا دهید.

 

یک کارگر ماهر کیست؟
دو دسته از کارگران ماهر وجود دارد، آنهایی که دارای آموزش حرفه ای هستند و کسانی که دارای آموزش آکادمیک هستند. مدارک کسب شده در خارج از کشور باید به طور رسمی‌در آلمان شناخته شود. کارگران ماهر با آموزش حرفه ای باید یک برنامه آموزش رسمی‌حرفه ای را به رسمیت بشناسند که طبق قانون آلمان باید حداقل دو سال طول بکشد. کارگران ماهر با آموزش آکادمیک باید مدرک دانشگاهی را از انستیتوی آموزش عالی کسب کرده باشند. کارگران ماهر فقط در صورتی می‌توانند موقعیتی را تصاحب کنند که آن را اشتغال واجد شرایط قلمداد کنند.

 

برای واجد شرایط بودن به عنوان یک کارگر ماهر باید چه شرایطی را ملاقات کنم؟
شما ممکن است یک عنوان اقامت برای کارگران ماهر صادر کنید که به شما حق اشتغال را می‌دهد:

اگر مدرک یا گواهینامه خارجی شما * به طور رسمی‌ شناخته شده است،
اگر قبلاً به شما پیشنهاد شغلی خاصی داده شده است – باید از کارفرمای آینده خود بخواهید “اعلامیه مربوط به قرارداد کار” را تکمیل کند (Erklärung zum Beschäftigungsverhältnis) **؛
اگر به شما اجازه کتبی برای انجام حرفه خود داده شده است (یا اگر صریحاً اطمینان داده اید که این مجوز را دریافت خواهید کرد) و اگر مایل هستید در حرفه ای به اصطلاح تنظیم شده کار کنید (مثلاً در بخش مراقبت های بهداشتی) ؛ ** *
اگر شرایط خارجی مربوط به افراد خارجی را برآورده کنید، به عنوان مثال گذرنامه معتبر، وسایل پشتیبانی مطمئن و غیره.

تا زمانی که همه شرایط را رعایت نکرده اید و قادر به ارائه یک مجموعه کامل از اسناد پشتیبانی هستید، درخواست ویزا ارائه ندهید. اگر مدرک یا گواهینامه خارجی شما هنوز به طور رسمی‌شناخته نشده است، درخواست ویزا شما قابل پردازش نیست.

* اگر تحصیلات حرفه ای یا آموزش عالی خود را در آلمان به پایان رسانده باشید، به رسمیت شناختن رسمی‌لازم نیست. مقامات مختلف مسئولیت رسمیت شناختن مدارک و گواهینامه های دارای درآمد خارجی را بر عهده دارند. اطلاعات بیشتر:
– www.make-it-in-germany.com
– www.Anerkennung-in-Deutschland.de
– خط تلفن “کار و زندگی در آلمان” (Arbeiten und Leben در Deutschland): +493018151111
دفتر مرکزی آموزش خارجی (Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen)
اگر شما مدرکی را از انستیتوی آموزش عالی دارید و می‌خواهید در یک حرفه غیر تنظیم شده کار کنید، تأیید اینکه مدرک شما در پایگاه داده anabin گنجانده شده است، ممکن است تأیید باشد. اطلاعات بیشتر: https://anabin.kmk.org/anabin.html

** برای اطلاعات بیشتر در مورد حرفه‌های تنظیم شده، اینجا را کلیک کنید. مقاماتی که مجوز کتبی برای انجام حرفه‌های خاص صادر می‌کنند، همان مواردی هستند که تعیین می‌کنند که آیا آن‌ها رسماً مدرک یا گواهی‌نامه شما را می‌شناسند یا خیر.

 

 

من مدرک دانشگاهی خارجی دارم. گزینه‌های من چیست؟
در صورت واجد شرایط بودن به عنوان کارگر ماهر، در صورت برآورده شدن شرایط زیر می‌توانید برای کارت آبی اتحادیه اروپا اقدام کنید:

برای مدت حداقل یک سال به شما یک موقعیت خاص ارائه شده است،
موقعیت با مدارک حرفه ای شما مطابقت دارد، و
حقوق ناخالص سالانه شما حداقل 55200 یورو خواهد بود.

در این موارد تأیید آژانس فدرال اشتغال الزامی‌نیست.

برای برخی از مشاغل * (پزشکان، کارگران ماهر در زمینه های مهندسی، علوم طبیعی، ریاضیات و فناوری اطلاعات)، دستمزد ناخالص سالانه 43.056 یورو کافی است، مشروط بر اینکه آژانس استخدام فدرال تأیید کرده باشد.

اگر شرایط کارت آبی اتحادیه اروپا را برآورده نکنید، هنوز می‌توانید عنوان اقامت صادر کنید که شامل حق اشتغال به عنوان یک کارگر ماهر در زمینه صلاحیت شما می‌باشد. برای این کار، شما باید بتوانید بر اساس مدرک تحصیلی خود در این شغل کار کنید. مشاغل دستیار و مشاغل نیمه ماهر واجد شرایط نیستند. این باید یک موقعیت ماهر باشد آژانس کاریابی فدرال که بررسی خواهد کرد که آیا مدرک خارجی یا گواهینامه شما با شغلی که مایل به تصاحب آن هستید مطابقت دارد یا خیر.

* برای لیستی از این مشاغل به اصطلاح MINT، اینجا را کلیک کنید.

 

من مدرک دانشگاهی ندارم، اما من آموزش کامل حرفه‌ای را در خارج از کشور انجام دادم. گزینه‌های من چیست؟

شما می‌توانید یک عنوان اقامت دریافت کنید که شامل حق اشتغال به عنوان یک کارگر واجد شرایط در زمینه صلاحیت شما می‌باشد. این بدان معناست که شما ممکن است در یک شغل مرتبط نیز اشتغال ایجاد کنید. با این حال شما باید بتوانید بر اساس مدرک تحصیلی خود در این شغل کار کنید. مشاغل دستیار و مشاغل نیمه ماهر واجد شرایط نیستند. این باید یک موقعیت ماهر باشد آژانس استخدامی‌فدرال بررسی خواهد کرد که آیا مدرک خارجی یا گواهینامه شما با شغلی که مایل به تصاحب آن هستید مطابقت دارد یا خیر.

 

اگر من 45 ساله یا بیشتر هستم، آیا باز هم می‌توانم به عنوان یک کارگر ماهر وارد آلمان شوم؟

بله. اگر واجد شرایط دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا نخواهید بود و حقوق ناخالص سالانه شما کمتر از 45،540 یورو خواهد بود، همچنین باید اثبات تأمین کافی برای سن خود را ارائه دهید. چنین اثبات ممکن است در قالب طرح بیمه بازنشستگی قانونی در کشور مبداء شما یا در کشور دیگری، بیمه نامه بازنشستگی یا بیمه عمر یا مال و املاک و مستغلات و دارایی های دیگر ارائه شود.

 

من می‌خواهم در آلمان تحقیقاتی انجام دهم. آیا مقررات خاصی برای این کار وجود دارد؟

در صورتی که برای پیگیری یک پروژه تحقیقاتی با یک مؤسسه تحقیقاتی دولتی یا خصوصی امضا کرده‌اید می‌توانید برای اقامت یک عنوان اقامت در اختیار پژوهش‌گران قرار دهید. شما نیازی به شناخت رسمی‌از مدرک خود ندارید. با این وجود، شما باید حداقل یک مدرک دانشگاهی کسب کرده باشید که به شما امکان می‌دهد در برنامه های دکترا ثبت نام کنید. عنوان اقامت برای محققان لزوماً به قرارداد کار احتیاج ندارد – برای مثال، دریافت کنندگان کمک هزینه نیز واجد شرایط هستند. اگر الزامات مربوط به کارت آبی اتحادیه اروپا را نیز برآورده کنید، می‌توانید درخواست کنید برای این عنوان اقامت یا عنوان اقامت برای محققان انتخاب کنید. اگر برای ادامه تحصیل در دوره دکترا به آلمان وارد شوید و مایل به ثبت نام در دانشگاه آلمان باشید، در صورت عقد قرارداد کار با دانشگاه یا مؤسسه تحقیق، وضعیت یک پژوهشگر را خواهید داشت. اگر تمام وقت ثبت نام کرده اید و پیمان کاری ندارید، باید برای دریافت عنوان اقامت دانشجویی اقدام کنید.

 

من مدرک IT ندارم، اما تجربه کاری دارم. آیا این بدان معناست که من در آلمان مشغول کار هستم؟

برای به کارگیری در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، شما ملزم به ارائه اثبات عدم کار بودن ماهر نیستید، مشروط بر اینکه ضوابط زیر را رعایت کنید:

صلاحیت قابل مقایسه‌ای که حداقل طی سه سال تجربه حرفه‌ای در طی هفت سال گذشته بدست آورده‌اید.
حقوق ناخالص سالانه حداقل 49،680 یورو؛

دستور زبان آلمانی در سطح B1 (این شرط ممکن است در موارد استثنایی از بین رود، مثلاً اگر ثابت کنید که شغل خاص فقط به یک دستور انگلیسی نیاز دارد).

 

آیا فرصت‌های دیگری برای ورود به کار و اشتغال در آلمان وجود دارد؟

علاوه بر صلاحیت به عنوان یک کارگر ماهر، برای مشاغل تنظیم شده توسط آیین نامه اشتغال می‌توان عناوین اقامت نیز صادر کرد. اینها شامل سمتهای مدیریتی در شرکت‌ها، بخش‌های خاص، رانندگان حرفه‌ای، سرآشپزهای ویژه، هنرمندان، ورزش‌کاران، برخی کارورزی‌ها و افراد شاغل تحت قرارداد کار و خدمات می‌باشد. به عنوان یک قاعده، نیازی به شناخت رسمی‌از مدرک خود ندارید. اگر می‌خواهید در یک حرفه تنظیم شده کار کنید، باید یا مجوز کتبی را برای انجام حرفه خود کسب کرده باشید یا اطمینان داشته باشید که به شما اعطا می‌شود. علاوه بر این، شهروندان کشورهای خاص * ممکن است مجوز کار را برای همه مشاغل دریافت کنند. در بیشتر موارد، تأیید آژانس استخدام فدرال مورد نیاز است. برای موارد مستمر (یعنی نقل و انتقالات درون شرکت) مدیران، متخصصان و کارآموزان، ممکن است کارت ICT صادر شود.

* برای مثال:
آندورا، استرالیا، کانادا، اسرائیل، ژاپن، جمهوری کره، موناکو، نیوزلند، سان مارینو و ایالات متحده (بند 26 (1) دستورالعمل پذیرش بیگانگان تازه وارد به منظور به دست آوردن استخدام).
تا پایان سال 2020 نیز کشورهای زیر: آلبانی، بوسنی و هرزگوین، کوزوو، مونته نگرو، شمال مقدونیه و صربستان (بند 26 (2) آیین نامه پذیرش بیگانگان تازه وارد به منظور دستیابی به اشتغال )

 

آیا امکان دارد خانواده‌ام را به آلمان بیاورم؟

همسر کارگر ماهر و فرزندان خردسالش (به عنوان مثال خانواده هسته ای) ممکن است برای عضویت در اعضای خانواده خود از ویزا درخواست کنند. این برنامه ها ممکن است در زمانی ارائه شود که کارگر ماهر ویزای خود را درخواست کند. برای به دست آوردن تأیید، مهم است که بتواند هزینه های زندگی کل خانواده را برآورده کند، و اینکه بدون هیچ گونه حمایتی از کشور آلمان می‌توان مسکن کافی را تأمین کرد. در اصل، پیش بینی می‌شود همسر قبل از ورود به آلمان، فرمان خاصی از آلمانی را بدست آورد. همراه با ارسال درخواست ویزا، وی باید بتواند گواهی آلمانی را از پایین ترین سطح (A1) ارائه دهد. استثنائات این شرط وجود دارد – به عنوان مثال، هنگامی‌که کارگر ماهر الزامات کارت آبی اتحادیه اروپا را برآورده می‌کند. درخواست های اعضای خانواده هسته ای نیز ممکن است در لحظه ای بعدی ارسال شود. در این مورد، موارد زیر نیز باید ارائه شود: قرارداد کار کارگر ماهر، اثبات تأمین هزینه های زندگی، اثبات مسکن کافی و گواهی زبان. اگر فرزندان کارگر ماهر که سن شانزده سالگی رسیده است، قصد دارند بعداً به والدین خود بپیوندند، پس خودشان باید از قبل دستور آلمانی را بدست آورند.

 

من هنوز کارفرمایی پیدا نکرده‌ام. آیا می‌توانم قبل از پیدا کردن اشتغال به آلمان وارد شوم؟

شما می‌توانید برای ویزا اقدام کنید که به شما امکان می‌دهد در زمینه تحصیلات خود به دنبال شغل باشید که تا شش ماه اعتبار داشته باشد، مشروط بر اینکه مدرک یا گواهینامه خارجی خود را به رسمیت بشناسید. * اگر می‌خواهید در یک دوره کار کنید به عنوان حرفه تنظیم شده (به عنوان مثال در مراقبت های بهداشتی)، شما باید یا به دست آورده اید، یا به شما اطمینان داده شده است که اجازه کتبی برای انجام حرفه خود به شما داده می‌شود. کارگران ماهر با آموزش حرفه ای باید اثبات کنند که در سطح مورد نیاز برای شغل مورد نظر خود (به طور کلی سطح B1) فرمان آلمانی دارند.

با استفاده از این ویزا، شما ممکن است در هفته حرفه ای خود را به صورت آزمایشی در زمینه حرفه ای خود کار کنید.

این نوع ویزا هنوز اعضای خانواده را قادر به پیوستن به شما نمی‌کند.

* اگر تحصیلات حرفه ای یا آموزش عالی خود را در آلمان به پایان رسانده باشید، به رسمیت شناختن رسمی‌لازم نیست. مقامات مختلف مسئولیت رسمیت شناختن مدارک و گواهینامه های دارای درآمد خارجی را بر عهده دارند. اطلاعات بیشتر:
– www.make-it-in-germany.com
– www.Anerkennung-in-Deutschland.de
– خط تلفن “کار و زندگی در آلمان” (Arbeiten und Leben در Deutschland): +493018151111
دفتر مرکزی آموزش خارجی (Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen)
اگر شما مدرکی را از انستیتوی آموزش عالی دارید و می‌خواهید در یک حرفه غیر تنظیم شده کار کنید، تأیید اینکه مدرک شما در پایگاه داده anabin گنجانده شده است، ممکن است تأیید باشد. اطلاعات بیشتر: https://anabin.kmk.org/anabin.html

** برای اطلاعات بیشتر در مورد حرفه‌های تنظیم شده، اینجا را کلیک کنید. مقاماتی که مجوز کتبی برای انجام حرفه‌های خاص صادر می‌کنند، همان مواردی هستند که تعیین می‌کنند که آیا آن‌ها رسماً مدرک یا گواهی‌نامه شما را می‌شناسند یا خیر.

 

در صورت داشتن گواهی‌نامه آموزش حرفه‌ای خارجی، چه کاری می‌توانم انجام دهم، اما این آموزش هنوز به طور کامل شناخته نشده است؟

اگر به دلیل استانداردهای بالاتر آموزش آلمانی، گواهینامه آموزش حرفه ای خارجی شما به طور کامل شناخته نشده باشد، در این صورت امکان دریافت آموزش های اضافی در آلمان را دارید که شناخت کامل گواهینامه آموزش حرفه ای شما را امکان پذیر می‌کند. مدت اقامت در چنین آموزش های اضافی 18 ماه است، با امکان تمدید در کل تا 24 ماه. پیش نیاز این امر معمولاً دستور زبان آلمانی در سطح A2 یا بالاتر است. در طول آموزش های اضافی، یک کارآموز می‌تواند با محدودیت های خاصی مشاغل خود را نیز حفظ کند.

به لطف توافق نامه هایی برای گروه های شغلی خاصی که بین آژانس فدرال اشتغال و خدمات استخدامی‌عمومی‌در کشورهای منتخب منعقد شده است، مراحل شناسایی می‌تواند همزمان در آلمان انجام شود که کارگر ماهر اشتغال خود را در این زمینه انجام دهد.

 

آیا می‌توانم در یک برنامه آموزشی حرفه‌ای در آلمان هم شرکت کنم؟

بله، شما هم‌چنین می‌توانید به منظور آموزش حرفه‌ای مستقر در مدرسه یا در شرکت وارد آلمان شوید. در حالی که در آلمان هستید، می‌توانید دوره آموزشی زبان را نیز انجام دهید، یا به عنوان آمادگی عمومی‌برای آموزش حرفه ای یا دوره ای که به حرفه شما اختصاص می‌یابد. برای شرکت در یک برنامه آموزشی واجد شرایط، باید ثابت کنید که در سطح B1 یا بالاتر دستور آلمانی دارید. در صورتی که مهارت های مورد نیاز زبان از طریق یک دوره زبان آمادگی مقدماتی بدست آمده باشد یا توسط موسسه آموزشی تأیید شده باشد، این صدق نمی‌کند.

در حین آموزش حرفه ای، به کارآموزان مجاز است تا حداکثر ده ساعت در هفته کار کنند.

اگر شما 25 سال سن ندارید، می‌توانید به منظور جستجوی موقعیت آموزشی وارد آلمان شوید. این ویزا شما را ملزم به داشتن یک فرمان آلمانی در سطح B2 و داشتن مدرک دیپلم از یک مدرسه آلمانی در خارج از کشور یا یک مدرک تحصیلات عالی می‌کند. این اقامت ها ممکن است تا شش ماه ادامه داشته باشد.

 

اگر بخواهم در آلمان تحصیل کنم باید چه چیزی را در نظر داشته باشم؟

ثبت نام در یک دوره تحصیلی، همچنین با گذراندن دوره های مقدماتی، مانند یک دوره زبان امکان پذیر است. در حین تحصیل، دانشجویان ممکن است حداکثر 120 روز کامل یا 240 روز نیم در سال کار کنند. همچنین ممکن است وارد کشور آلمان شوید تا کارآموزی را انجام دهید که شما را برای تحصیلات دانشگاهی آماده می‌کند. در این حالت، شما ممکن است فقط در طول تعطیلات کار کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید وارد آلمان شوید و تا نه ماه بمانید تا به دنبال مکانی در دانشگاه باشید. در این نوع اقامت مجاز به استخدام کار نیستید.

 

روش کار سریع برای کارگران ماهر چیست؟

اگر قبلاً کارفرمایی پیدا کرده‌اید، می‌توانید به این کارفرما اجازه دهید که یک برنامه سریع * را برای شما به عنوان یک کارگر ماهر در مقامات اتباع بیگانه محلی، یعنی در محل کار آینده خود، ارسال کند. مرجع اتباع بیگانه به کارفرمای شما مشاوره می‌دهد و در زمینه ثبت درخواست برای تشخیص درجه یا گواهینامه خارجی خود، کمک می‌کند. این مقام همچنین مسئولیت اخذ مجوز لازم از آژانس استخدام فدرال را بر عهده دارد. مقامات و آژانس استخدامی‌فدرال باید در مهلت معینی تصمیماتی را در مورد تشخیص و تأیید اتخاذ کنند. هزینه این رویه 411 یورو است. علاوه بر این، هزینه هایی برای شناخت مدرک یا گواهینامه شما نیز وجود دارد. وقتی همه پیش شرط هایی که می‌توان در آلمان مورد بررسی قرار گرفت، رعایت شود، مرجع اتباع بیگانه آنچه را موسسه اولیه تصویب نامیده می‌شود، صادر می‌کند که کارفرمای شما سپس برای شما ارسال می‌کند. به محض تأیید اولیه، می‌توانید در مأموریت خود در خارج از کشور درخواست ویزا دهید. این قرار ملاقات باید طی مدت سه هفته انجام شود. هنگام قرار ملاقات، باید اصل تصویب اولیه را به همراه سایر اسناد ارائه دهید. ** به عنوان یک قاعده، ماموریت خارج از کشور ظرف سه هفته آینده تصمیم در مورد ویزای شما می‌گیرد. هزینه ویزا 75 یورو است.

موارد زیر واجد شرایط روش سریع کارگران ماهر هستند:
– کارگران ماهر با آموزش حرفه ای
– کارگران ماهر با آموزش آکادمیک
– کارگران بسیار ماهر
– محققان / دانشمندان
– مدیران
– دوره های آموزش حرفه ای
– اقدامات لازم جهت به رسمیت شناختن صلاحیت های حرفه ای خارجی

** لیستی از اسنادی که هنگام ارائه درخواست ویزا خود باید ارائه دهید به زودی در وب‌سایت مأموریت مربوطه در خارج از کشور قابل دسترسی خواهد بود. کلیک کنید

 

آیا آژانس اشتغال فرد نیز می‌تواند نامه تأیید اولیه را صادر کند؟

روش سریع کار برای کارگران ماهر و تعداد کمی‌از موارد مرتبط برای آنها طراحی شده است. کارفرمای شما همچنین می‌تواند درخواست تأیید اولیه را به آژانس کاریابی فدرال ارائه دهد. آژانس فدرال اشتغال فقط وظیفه دارد بررسی کند که آیا مقدمات مربوط به کار را به طور مستقیم انجام داده است یا خیر. این بررسی نمی‌کند که آیا پیش نیازهای دیگر صدور ویزا برآورده شده است یا خیر. این روش اگر به دنبال پشتیبانی بیشتر برای تشخیص صلاحیت خود به عنوان یک کارگر ماهر باشید، مناسب نیست. با این وجود، اگر می‌خواهید به طور موقت کار را در آلمان انجام دهید، به عنوان مثال، مناسب است. از طریق یک مرحله

از کجا می‌توانم اطلاعات بیشتر کسب کنم؟

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره، لطفاً به:

پرتال دولت فدرال برای کارگران ماهر خارجی
پرتال دولت فدرال در مورد مراحل دریافت مدارک حرفه‌ای خارجی
خط تلفن “کار و زندگی در آلمان” (Arbeiten und Leben در Deutschland)، یا از طریق وب سایت خود یا از طریق تلفن: +493018151111
مرکز خدمات اصلی برای شناسایی حرفه ها (Zentrale Servicestelle Berufsanerkennung، ZSBA) (از اول مارس 2020) باز است.

خدمات مشاوره متنوعی در خارج از کشور (به عنوان مثال مشاوره ارائه شده توسط سرویس تشخیص حرفه‌ای در اتاق‌های بازرگانی آلمان در خارج از کشور، که در سایت‌های ذکر شده است).

 ترجمه شده توسط تیم فردوس

حقوق انتشار با نشر منبع محفوظ است.

 

 

https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/feg/skilled-workers-visa?openAccordionId=item-2304802-2-panel

 


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


سؤالی دارید؟

اکنون با ما تماس بگیرید

تأکید ما همواره بر این است که کلیه مطالب سایت را با دقت مطالعه کنید.

خواهش‌مندیم جهت کنجکاوی از تماس بی مورد جداً خودداری نمایید.


مشاور عمان

96896055257+مشاوره ایران

uM:n{ویزای کشورهای شینگن کشورهای ویزا شینگن ویزای شینگن کشورها کشورهای ویزای شینگن کشورهای ویزای شنگن لیست کشورهای ویزای شینگن ویزا شینگن کشورها
ما را دنبال کنید

گروه فردوس در شبکه‌های اجتماعی

در هر یک از شبکه‌های اجتماعی ما یک آفر عالی داریم.کلیه حقوق مادی و معنوی برای گروه یکتا فردوس محفوظ است.